Villa Kiralarken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Bir villa kiralamaya karar verdiğinizde göz önünde bulundurmanız gereken birçok unsur var. Bunlardan birincisi önceliklerinizi belirlemek ve nasıl bir villada kalmak istediğinize karar vermek. Örneğin kiralayacağınız villanın özelliklerini dikkatlice inceleyerek, kullanmayacağınız özelliklere sahip bir villaya daha fazla ödemekten kaçınabilirsiniz. Mesela dışarıdan görünmeyen korunaklı bir villa mı yoksa eğlence olanaklarına yakın sosyalleşmeye daha müsait bir villa mı size uygun?

Villa kiralarken daha uygun fiyatları yakalamak için sahibinden kiralık villaları tercih edebilirsiniz. Ancak bazen ucuza kaçmak size daha pahalıya mal olabilir. Acente ile veya doğrudan ev sahibi ile bir kira sözleşmesi yaparak kiraya neler dahil yazıya dökmekte yarar var. Villa depozitosu ödeyecekseniz depozito miktarı, kira kaç TL, faturaların kiraya dahil mi gibi detayları yasal olarak imza altına alın.

Villanın temizlenme konusu ve varsa havuz bakımı ve bahçe bakımı konularını da mutlaka netleştirin. Bazı durumlarda havuzun bakımının nasıl yapılacağı misafire anlatılarak havuz bakımını kendisinin yapması sağlanıyor. Böylece tatil boyunca villaya dışarıdan kimse girmeden tatilinizi yapabiliyorsunuz. Villanın ne sıklıkla temizlendiği konusunda da bilgi almayı unutmayın.

Villa bir site içerisinde mi, site güvenliği veya özel güvenlik var mı? Villaya dışarıdan misafir kabul edilebiliyor mu? Bu gibi detayları başından netleştirmekte fayda var. Ayrıca villaya evcil hayvan kabul ediliyor mu, kaç kg ağırlığındaki evcil hayvanlara müsaade ediliyor bilgisini de paylaşmalarını isteyin.